מקרקעין

תחומי התמחות

מקרקעין

המשרד מתמחה כאמור בדיני המקרקעין. המשרד עוסק בחוזי מקרקעין על כל סוגיהם ומנוסה גם בטיפול בתביעות אזרחיות בתחומי הקניין והמקרקעין.

משרדנו התמחה בתביעות פינויי מתיישבים מורכבות, וכן בתביעות פינוי של מושכר בהליכים מקוצרים שנועדו לכך, על כל שלביהם עד לפינוי בפועל.

עסקאות של רכישה ומכירה של דירות ומכר מקרקעין אחר (בניינים, מגרשים משרדים וכדומה) עבור ישראלים ועבור תושבים זרים הינן לחם חוקו של המשרד.

קניית דירה? מכירת משרד? השכרת נכס? השכרת דירה? משרדנו יעניק את הטיפול בנושא.

הערה: עו”ד יעקב (קובי) ישראלי שימש שנים רבות כחבר בוועדות הקניין והמקרקעין של לשכת עורכי הדין בישראל.

 קנית דירה ומכירה (“יד שניה”)

ברכישת דירה מיד שניה על הקונה לדעת והחוזה צריך לשקף, כיצד ועל שם מי רשומה הדירה במועד החוזה וכיצד יועבר רישומה על שם הקונה. יש לבצע שילוב נכון בין התשלומים לבין מערך הביטחונות ולוודא שכבר במועד הרכישה יהיו קיימים אמצעים ומסמכים שיאפשרו את העברתה אל הקונה בבוא העת.

 רכישת דירות מקבלן

בעסקה כזו עלינו לדאוג לכך שהחוזה ישקף את ההתחייבויות העיקריות של הקבלן, כפי שהובטחו לקונה. אנו שמים דגש על הבנת העסקה המורכבת, על הסיכונים הגלומים ועל  מערך הבטוחות שמקבל הקונה עם שילוב הניסיון המוכר בעניין עסקאות מסוג זה: סכנת קריסה של יזמים וקבלנים, צפי לעיכובים ולאיחורים בביצוע ועוד.

נכס מסחרי קניה ומכירה

קנייה ומכירה של נכס מסחרי הינה עסקה יקרה וחשובה. אנו נדאג להוביל את הלקוח מהשלב של תחילת המו”מ עד לשלב שבו ירשם הנכס על שמו של הקונה. הטיפול יכלול גם את הטיפול בדיווחים ובקבלת אישורי המסים הנחוצים לעסקה.

 עסקאות מתנה במקרקעין

האם כדאי להורה להעניק לילדו נכס במתנה בעודו בחייו? האם הענקה זו תביא לחסכון במס? האם יש לה יתרונות אחרים? שאלות כאלו נשאלות פעמם רבות ומחייבות תשובות המבוססות על ידע מקיף ובחינה פרטנית של הנתונים.

עסקאות של מתנה במקרקעין מחייבות מסמכים בכתב. הענקת דירה במתנה, אפילו לילדו  של המעניק מחייבת דיווח למיסוי מקרקעין ותשלום מס רכישה מטעם המקבל, בהתאם לעניין.

כשאתם עושים עסקה כזו חשוב לדעת מראש מהן ההשלכות העתידיות שלה, לא רק על הקניין שלכם, אלא גם בהבטי המיסוי.

הסכמי חלוקת עיזבון

תכנון נכון בחלוקת עיזבון בין יורשים עשוי להביא לא רק לחלוקה טובה יותר לטובת היורשים אלא גם לחסון משמעותי במיסים. נדרשת התמצאות בדיני ירושה, בדיני מקרקעין ובדיני המס הרלוונטיים.

התחדשות עירונית (“תמא 38″ ו”פינוי בינוי”)

תמ”א 38 עוסקת בחיזוק מבנים בפני רעידות אדמה, אולם הדיירים יכולים להפיק ממנה יתרונות רבים בקשר עם ההנאה מדירתם והשווי שלה. קיימים אינטרסים משותפים בין היזם לבין הדיירים אולם גם ניגודי עניינים שבגינם זקוקים הדיירים לליווי משפטי מקצועי ועצמאי, שאינו תלוי בקבלן.

משרדנו עוסק בטיפול בליווי וביצוע של פרויקטים כאלה, וישמח לייעץ לכם ולתת שירות לפי הצורך.

הקמת מעלית בבית משותף

הקמת מעליות בבתים משותפים קיימים הינו נושא נישה מורכב יחסית. חוק המקרקעין אמנם תוקן במגמה לעודד הקמת מעליות בבתים ישנים, אולם הנושא מורכב ומצריך שילוב של מספר תחומים ובחינות (טכנית, קניינית, חוזית) מול מספר גורמים (דיירים, קבלן מבצע, יועצים, ועדה מקומית לתכנון ולבניה). על מנת להצליח ביוזמה להקמת מעלית יש לנהוג בזהירות וללכת עקב בצד אגודל. התמחינו בנושא וזכינו להצלחות. נוכל לסייע.